Garanti ve İade Şartları

Garanti ve İade Politikası

Teslimat

- toptanotoyedekparca.com'a telefonla, site üzerinden veya online destek üzerinden kapıda ödeme ile sipariş verebilirsiniz.

- Teslimat sipariş sayfasında müşterinin seçtiği teslimat kurallarıyla yapılır. Eğer müşteri kargo ile teslimatı seçtiyse ilgili kargo şirketinin kargoculuk kuralları aynen geçerlidir. Eğer kurye ile teslimatı seçti ise ilgili kurye şirketinin teslimat kuralları aynen geçerlidir.

 

- Garanti kapsamında bozulan ürünler.

- Ürünün garantisini, ürünün üreticesi verir; toptanotoyedekparca.com aracılık yapar.

- Garanti kapsamında bozulan ürünlerin garanti kağıdı ürünün faturasıdır. Faturasız ürünler garanti kapsamına alınamamaktadır.

-toptanotoyedekparca.com 'dan aldığınız bir ürün garanti süresi içinde; satılan parçadan dolayı bozulur ise parça nakliye bedelleri toptanotoyedekparca.com'a ait olmak üzere geri alınır. Yerine parçanın yeni gönderilir. toptanotoyedekparca.com oluşan problemin satılan parçadan dolayı meydana geldiğini tesbit için süre talep edebilir. Bu süre 30 işgününü geçemez. Problemin parçadan dolayı meydana geldiğinin tesbitinden sonra para iadesi için toptanotoyedekparca.com müşteriden süre talep edebilir. Bu süre 15 işgününü geçemez. Parçanın yanlış kullanımı ya da parçanın kullanıldığı aparat, asemble ya da aracın objektif özelliklerinin dışında kullanımlar garanti kapsamı dışındadır. 

- Arızalı Elektronik  Ürünlerde ürünün arızalı çıkması halinde ürünün yenisi ile değişimi , veya müşterinin talebi doğrultusunda para iadesi yapılır. Ürünle ilgili bir arıza tespit edilememiş ise ürün aynı şekilde müşteriye geri iade edilir.  (elektronik ürünlerde ürün müşteri tarafından aracına takılmış ise sağlam ürünün geri iadesi ve hiçbir şekilde para iadesi  yapılamaz)

- Garanti süresi malın toptanotoyedekparca.com depolarından çıktığı tarihte başlar.

- Genel kurallar

- Müşteri yanlış ürün sipariş ettiğini ya da kendisine yanlış ürün verildiğini parça kendisine ulaştıktan 1 gün sonraya kadar toptanotoyedekparca.com 'a bildirmek zorundadır. Aksi halde parça kabul edilmiş sayılır.

- Malın iadesi ve garanti süresiyle ilgili malın tedarikçisinin ya da üreticinin garanti belgesinde yazan şartlar olumlu ya da olumsuz buradaki şartları fesh eder.

Ödeme Ve Ödeme Problemleri

- Malın fiyatı müşterinin malı satın aldığı gün sabitlenir. Bu günden sonra oluşacak kur farkları ya da fiyat artırımları müşteriyi bağlamaz. İade söz konusu olduğunda siparişe konu olan fatura tutarı iade sırasında baz alınır. 

- Herhangi bir sebepten ötürü müşteriden fazla para tahsil edilirse, sipariş bedelinden fazlası müşteriye, müşterinin bu durumu toptanotoyedekparca.com'a ibrazından sonra 15 işgünü içinde iade edilir.

- Havale ile satın almalarda sipariş toplam tutarın hesaplarımıza geçtiği tarihte başlar. Havaleye konu olan tüm masraflar müşteriye aittir. Eksik ödeme eksik sipariş anlamına gelmez; siparişin tüm tutarı havale edilmek zorundadır. Aksi takdirde "gönderilen kadar mal" sevkiyatı söz konusu değildir.

- Kredi kartı ile ödemelerde, toptanotoyedekparca.com ödemenin gerçekleştiği bankanın sebep olduğu sorunların çözümünde müşterilerine azami destek verir. Bununla birlikte provizyon iptali, ücret iadesi vs gibi konularda toptanotoyedekparca.com 'un üzerine düşeni yerine getirmesiyle birlikte, banka prosedürlerinin muhatabı müşterinin kendisidir.

Diğer Problemler

toptanotoyedekparca.com Tüketici Yasasına aykırı olmayan bu koşullar arasında bulunmayan şartlarda Tüketici Yasasını hakem kabul eder. Tüketici Yasası için Tıklayınız

Toptan Oto Yedek Parca © 2021